دوشنبه 17 مرداد 1401
Info-algadir.tabriz.ir
آدرس: تبریز بلوار ستارخان، خیابان شهید قره باغی
تاریخ : سه شنبه 21 دي 1400
کد 9521

در فرهنگسرای الغدیر برگزار شد؛

چله اول از سلسله جلسات انجمن ادبی "صراف سخن"

چله اول از سلسله جلسات انجمن ادبی "صراف سخن" با حضور اساتید حوزه ادبیات آیینی، شاعران و صراف پژوهان در فرهنگسرای الغدیر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای الغدیر، چهلمین جلسه از جلسات انجمن ادبی صراف با محوریت شرح غزل و صنایع ادبی بکار رفته در اشعار حاج رضا صراف تبریزی با حضور عظیم عارفی سرپرست فرهنگسرای الغدیر و جمعی اساتید حوزه ادبیات آیینی، شاعران و صراف پژوهان در فرهنگسرای الغدیر برگزار شد.

در ابتدای جلسه ابوطالب اللهیاری رئیس انجمن ادبی صراف سخن، ضمن شرح و تفسیر اشعار صراف به ارائه توضیحاتی درباره نحوه شناخت و بکارگیری آرایه ها و صنایع ادبی در اشعار صراف و بالاخص آرایه تشخیص، به پیشینه دیرینه استفاده از این آرایه ادبی در ادبیات فارسی و ترکی اشاره کرد.

الهیاری در انتها  از سازمان فرهنگی اجتماعی، ورزشی شهرداری تبریز و مجموعه فرهنگسرای الغدیر در  زمینه سازی برگزاری ویژه برنامه های فرهنگی ادبی قدردانی کرد.

در ادمه جلسه عظیم عارفی سرپرست جدید فرهنگسرای الغدیر، حاج رضا صراف تبریزی را یکی از مفاخر ادبی کشور دانست که با اشعار بی بدیل خود توانست تاثیر بسزایی را در اعتلای شعر و ادب ترکی برجای بنهد.

وی  با ابراز خرسندی از برگزاری سلسله جلسات شعرخوانی صراف سخن ، از اهتمام ویژه فرهنگسرای الغدیر در برگزاری برنامه های آئینی، ادبی و اجتماعی خبر داد.

لازم به ذکر است جلسات انجمن ادبی "صراف سخن" دوشنبه هر هفته از ساعت 16:30در سالن اجرای فرهنگسرای الغدیر برگزار می‌شود و شرکت در آن برای عموم شهروندان رایگان و آزاد است.