دوشنبه 17 مرداد 1401
Info-algadir.tabriz.ir
آدرس: تبریز بلوار ستارخان، خیابان شهید قره باغی
تاریخ : يکشنبه 18 مهر 1400
کد 9375

تشریح ظرفیت‌های شهرداری تبریز در حوزه شهر دوستدار کودک

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تبریز با تشریح ظرفیت‌های شهرداری تبریز در حوزه شهر دوستدار کودک، از آمادگی این معاونت جهت همکاری با بخش‌های فعال‌ جهت اجرای طرح مرحمت خبر داد.

به گزارش شهریار، حجت‌الاسلام احمد حمیدی عصر امروز در جلسه طرح مرحمت با اشاره به ظرفیت‌های شهرداری تبریز در حوزه کودک، اظهار کرد: شهرداری تبریز در این حوزه دارای۱۹ فرهنگسرای خصوصی، سه فرهنگسرای مادر و کودک، سه سالن آموزش ترافیک، ۲۰ باب خانه اسباب بازی و سه خانه مادر و کودک داریم که می‌خواهیم این خانه‌ها را به بقیه پارک‌ها نیز توسعه دهیم تا مادران در فضایی آرام به کودکان خود غذا بدهند.
وی ادامه داد: علاوه بر موارد ذکر شده، ما همچنین یک کلینیک حقوقی کودک و ۴۷ میز حقوق کودک داریم که کارشناسان ما هفته‌ای یک بار حقوق کودک را برای والدین او تشریح می کنند.
حجت‌الاسلام حمیدی گفت: ما مرکز مهر خانواده را راه‌اندازی کرده ایم که این مرکز نیز مخصوص کودکانی است که پدر و مادرشان زندانی است. طرح شهردار مدرسه نیز فعلا به دلیل کرونا تعطیل است.
وی ادامه داد: ما یک اتوبوس شادی داریم و یک اتوبوس کتابخانه سیار داریم که دومین اتوبوس کتابخانه سیار نیز در دست آماده‌سازی است.
معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تبریز عنوان کرد: همه بخش‌های خصوصی و موسسات مختلف و کانون های فرهنگی و ... همگی از ما انتظار دارند که یک فرهنگسرا در اختیار آنها قرار دهیم که این امر امکان‌پذیر نیست. مطالبه در این خصوص زیاد است اما ما اعلام آمادگی می‌کنیم که این موسسات هر چقدر فعالیت‌های فرهنگی داشته باشند، می‌توانیم فضا به شکل رایگان در اختیارشان قرار دهیم.