شنبه 16 اسفند 1399
Info-algadir.tabriz.ir
آدرس: تبریز بلوار ستارخان، خیابان شهید قره باغی
تاریخ : پنجشنبه 30 بهمن 1399
کد 9109

برای پنجمین سال متوالی در فرهنگسرای بزرگ الغدیر برگزار شد؛

طرح ملی سنجش بینایی کودکان 3 تا 6 ساله

در جهت پیشگیری از تنبلی چشم کودکان و عوارض ناشی از آن در بزرگسالی طرح ملی غربالگری تنبلی چشم، برای پنجمین سال متوالی در فرهنگسرای بزرگ الغدیر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای الغدیر، طرح ملی سنجش بینایی کودکان سه تا شش ساله برای پنجمین سال متوالی در فرهنگسرای بزرگ الغدیر برگزار شد.

هدف این طرح که هر ماه توسط سازمان بهزیستی و با همکاری فرهنگسرای بزرگ الغدیر برگزار می‌شود، غربالگری تنبلی چشم کودکان 3 تا 6 ساله است.

کودکانی که در مرحله اول معاینه، مشکوک شناسایی شوند، به سطح دوم یعنی بینایی‌سنجی و در نهایت به متخصصان چشم ارجاع داده می‌شوند.

لازم به ذکر است تست بينايي‌سنجي به معنی سنجش و اندازه‌گيري ديد و بينايی است که برای معاينه و بررسي كامل ساختمان چشم، تشخيص بيماری هـای چشم و گرفتن انواع تست‌هاي ويژه مانند تست ميدان بينايی، توپوگرافی قرنيه، تست ديد عمق و تست ديدرنگ و ... چارت بينايی‌سنجی كاربرد ويژه اي دارد. هدف از اجرای این طرح جلوگیری از عوارض کم‌بینایی و نابینایی ناشی از تنبلی چشم در بزرگسالی و کاهش هزینه‌های درمانی در سطوح اولیه بیماری است.اجرای این طرح نقش بسیار موثری در جلوگیری از تنبلی چشم،‌ کم‌بینایی، نابینایی و انحراف چشم کودکان دارد.