شنبه 16 اسفند 1399
Info-algadir.tabriz.ir
آدرس: تبریز بلوار ستارخان، خیابان شهید قره باغی
تاریخ : سه شنبه 28 بهمن 1399
کد 9107

با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، کودکان 3 تا 6 سال بینایی سنجی می‌شوند

اجرای طرح ملی سنجش بینایی کودکان 3 تا 6 ساله در فرهنگسرای بزرگ الغدیر

در جهت پیشگیری از تنبلی چشم کودکان و عوارض ناشی از آن در بزرگسالی طرح ملی غربالگری تنبلی چشم روز 30 بهمن ماه و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در فرهنگسرای بزرگ الغدیر برگزار می شود.


به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای الغدیر، در جهت پیشگیری از تنبلی چشم کودکان و عوارض ناشی از آن در بزرگسالی طرح ملی غربالگری تنبلی چشم  30 بهمن ماه و از ساعت 10 صبح در فرهنگسرای بزرگ الغدیر برگزار می شود.

طلایی‌ترین دوران برای سنجش بینایی کودکان سنین ۳ تا ۶ سالگی است و کنترل نکردن بیماری‌های چشمی در دوران کودکی توسط والدین و ضعف سیستم بینایی شامل دور بینی و نزدیک بینی سبب تکامل ناقص سیستم بصری فرد می شود.

 کودکانی که در مرحله اول معاینه، مشکوک شناسایی شوند به سطح دوم یعنی بینایی سنجی و در نهایت به متخصصان چشم ارجاع داده می شوند.

لازم به ذکر است تست بينايي سنجی به معنی سنجش و اندازه‌گيري ديد و بينايي است که برای معاينه و بررسی كامل ساختمان چشم، تشخيص بیماری های چشم و گرفتن انواع تست‌هاي ويژه مانند تست ميدان بينايي، توپوگرافي قرنيه، تست ديد عمق و تست ديدرنگ و ... چارت بينايی سنجی كاربرد ويژه ای دارد. هدف از اجرای این طرح جلوگیری از عوارض کم‌بینایی و نابینایی ناشی از تنبلی چشم در بزرگسالی و کاهش هزینه‌های درمانی در سطوح اولیه بیماری است. اجرای این طرح نقش بسیار موثری در جلوگیری از تنبلی چشم،‌ کم‌بینایی، نابینایی و انحراف چشم کودکان دارد.

علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در این طرح ملی با شماره 32670707 تماس حاصل کنند.

استفاده از ماسک برای تمام مراجعین الزامی می‌باشد.