چهارشنبه 8 بهمن 1399
Info-algadir.tabriz.ir
آدرس: تبریز بلوار ستارخان، خیابان شهید قره باغی
تاریخ : سه شنبه 25 آذر 1399
کد 9037

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز :

اکران طرح فرهنگی "دستمان را بگیر"در سطح شهر تبریز

همزمان با شیوع بیماری کرونا و با توجه به توصیه حضرت آیت الله‌ خامنه‌ای رهبر حکیم انقلاب اسلامی بر مداومت بر قرائت دعای هفتم صحیفه سجادیه و تدبّر در مضامین عالی این دعای شریف هنگام گرفتاری‌ها و ابتلائات مسلمین، طرح های فرهنگی با مضمون" دعای هفتم صحیفه سجادیه "بر روی بیلبوردهای شهری درسطح شهر تبریز به نمایش درآمدند.

حجت الاسلام والمسلمین  احمد حمیدی با اعلام این خبر گفت: این بیلبوردهای شهری با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی و اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز در سطح شهر با مضمون فرازهای دعای هفتم صحیفه سجادیه که از توصیه های رهبر معظم انقلایب اسلامی  حضرت آیت الله خامنه ای  برای دفع بلا درایام کرونایی بود با هدف ترویج فرهنگ  دعا و نیایش  در سطح  شهر تبریز  اکران شده است.

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز گفت: اخلاق، معنویت، باور به خدا، داشتن روحیه امید و نشاط و آرامش از جمله مولفه هایی است که با بهره گیری از آنها می توانیم شرایط بحرانی نظیر شیوع کرونا را مدیریت کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین حمیدی گفت: حفظ سلامت شهروندان از دغدغه‌های اصلی مجموعه شهرداری تبریز بوده و تمام تلاش خادمان شهر برای تحقق این موضوع به کار گرفته شده است.
وی ادامه داد: بهره‌گیری از فضای تبلیغاتی شهر در راستای ارائه پیام‌های بهداشتی و توصیه‌ای جهت سلامت عمومی و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا  از اقدامات‌شهرداری تبریز در این ایام است.

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز، با اشاره به شیوع ویروس کرونا و فعالیت مراکز مختلف فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز در این خصوص، گفت: بیش از 39 روانشناس در 17 خانه سلامت و 23 فرهنگسرای شهرداری تبریز با محوریت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در خانواده، تحکیم بنیان خانواده، اختلالات رفتاری، تربیت فرزند و... خدمات مشاوره‌ای آنلاین وتلفنی  ارائه می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین حمیدی با اشاره به این‌که مراکز فرهنگی ، آموزش‌های خود را به صورت مجازی ارائه می‌کنند، افزود: تهیه بسته‌های آموزشی و ارائه آن در جامعه با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و فضای مجازی در راستای تقویت فرهنگ شهروندی و توجه به مباحث بهداشتی در مقابله با این بیماری در دستور کار برنامه های فرهنگی  شهرداری تبریز در سال جاری قرار گرفته است.
حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی درخصوص تبعات روحی ناشی از گسترش ویروس کرونا، گفت اقدامات فرهنگی در زمینه کاهش استرس و پیشگیری از انتشار ویروس کرونا برای خانواده ها، امری ضروری است.
وی  در پایان ابراز امیدواری کرد که شهروندان با حفظ آرامش و روحیه تعاون، در انجام اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با بیماری کرونا همکاری کنند.