چهارشنبه 8 بهمن 1399
Info-algadir.tabriz.ir
آدرس: تبریز بلوار ستارخان، خیابان شهید قره باغی
تاریخ : يکشنبه 18 آبان 1399
کد 9002

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز:

اصلی ترین هدف حوزه فرهنگی شهرداری تعالی فرهنگ عمومی شهر و نشاط اجتماعی است.

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز اصلی ترین هدف حوزه فرهنگی شهرداری را تعالی فرهنگ عمومی شهر و نشاط اجتماعی عنوان کرد .

حجت الاسلام  والمسلمین احمد حمیدی در برنامه تبریزیم شبکه استانی سهند، ضمن گرامیداشت روز ملی فرهنگ عمومی به بیان اهمیت این مقوله پرداخت .

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز  لازمه رسیدن به شهر آباد و پویا و با نشاط را شهروندانی با فرهنگ و مسئولیت پذیر و  قانون پذیر عنوان کرد و افزود:  توسعه فرهنگ شهروندی بدون ایجاد حس تعلق به شهر در شهروندان  و همراهی و مشارکت شهروندان عملا غیر ممکن است و بر این اساس کتب فرهنگ شهروندی  تدوین شده است تا با ایجاد حس تعلق در دانش‌آموزان نسبت به شهر در آیندهای نزدیک شاهد توسعه فرهنگ شهروندی باشیم.

وی افزود: در واقع مقصد اصلی آموزش‌های شهروندی، ایجاد مشاركت است و مهم‌ترین ابزار برای مدیریت شهری موفق، بهره‌گیری از مشاركت شهروندان  است.

وی با اشاره به جایگاه کلانشهر تبریز گفت : مسیر رسیدن کلانشهر تبریز به عنوان جهانشهر همراهی ومشارکت شهروندان در توسعه شهر را می‌طلبد.

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز، با اشاره به اهمیت تدوین برنامه جامع عملیاتی برای ترسیم چشم انداز فرهنگی شهر گفت: با توجه به وجود اسناد مهم بالادستی در حوزه فرهنگی، برنامه های حوزه فرهنگی شهرداری، با مطالعه «احکام برنامه راهبردی عملیاتی شهرداری کلانشهر تبریز ۱۳۹۸ – ۱۴۰۲»، «سند چشم انداز ایران ۱۴۰۴ » و «نقشه مهندسی فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی» تدوین شده اند و در ابعاد مختلف اجرایی می شوند.

وی با بیان این‌که ۲۲ حکم راهبردی مربوط به حوزه فرهنگی در برنامه ۵ ساله راهبردی – عملیاتی شهرداری تبریز تصویب شده است گفت در این احکام، برنامه پنج ساله حوزه فرهنگی برای رسیدن به نقطه مطلوب طراحی و طرح‌های عملیاتی برای آن‌ها نوشته شده است.

حجت الاسلام والمسلمین حمیدی ضمن تقدیر از همراهی کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر در تصویب این احکام گفت : احکام فرهنگی واجتماعی برنامه های راهبردی- عملیاتی پنج ساله شهرداری تبریز به عنوان میثاق شورای شهر و شهرداری اجرایی و تمامی ماموریت‌های حوزه فرهنگی شهرداری نیز در قالب این احکام در سال جاری عملیاتی می‌شود.

وی افزود: تمامی برنامه هایی که در حوزه این معاونت به انجام می‌رسد در خدمت سیاست‌های مدیریت فرهنگی شهری و در راستای ارتقای سطح فرهنگ عمومی شهروندی است وامیدواریم با مجموعه برنامه هایی که در سطح فرهنگی اجتماعی برای شهروندان داریم ، بتوانیم سطح مشارکت شهروندان و توجه آنان به مبانی مدیریت شهری را ارتقا بخشیم
.