چهارشنبه 8 بهمن 1399
Info-algadir.tabriz.ir
آدرس: تبریز بلوار ستارخان، خیابان شهید قره باغی
تاریخ : يکشنبه 13 مهر 1399
کد 8955

کتاب ، دروازه ورود به سعادت و سلامت اجتماعی

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تبریز، پیوند عمیق با کتاب را ضامن سلامت و سعادت جامعه دانست .

حجت الاسلام والمسلمین حمیدی؛ رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز گفت : امروز مدیریت شهری تبریز بدنبال توسعه همه جانبه شهر است که این امر جز با آموزش و آگاهی امکان پذیر نیست و در این مسیر توسعه فرهنگ کتابخوانی در سطح جامعه ازجایگاه ویژه ای برخوردار است .

وی که در مراسم قرعه کشی دومین دور مسابقات کتابخوانی در خانه بخوانیم سخن می گفت افزود : با توجه به پایین بودن سرانه مطالعه در جامعه و همچنین شرایط بوجود آمده بدلیل شیوع بیماری کرونا از ابتدای امسال برنامه های کتابخوانی را در دستور کار قرار دادیم تا ضمن ارتقای وضعیت سرانه مطالعه، شرایط بهتری را در ایام خانه نشینی برای خانواده ها ایجاد کنیم . لذا طراحی و اجرای مسابقات کتابخوانی در خانه بخوانیم با اهداف مذکور به بهترین شکل ممکن صورت گرفته و خوشبختانه با استقبال خیلی خوبی از طرف شهروندان مواجه گشت .
معاون فرهنگی شهردار توسعه فرهنگ کتابخوانی را مهمترین شاخه کار فرهنگی عنوان کرد و ادامه داد : رشد علمی جامعه در گرو پیوند عمیق با کتاب و کتابخوانی است و جامعه ای که از سطح دانش بالایی برخوردار است امنیت روحی و روانی را نیز برای خود تضمین می کند .

حمیدی با اشاره به فرصتهای فضای مجازی برای گسترش فرهنگ کتابخوانی اظهار داشت : با توجه به شرایط ایجاد شده بدلیل شیوع بیماری کرونا مسابقات کتابخوانی را با استفاده از امکانات فضای مجازی طراحی کردیم تا سطح دسترسی خانواده ها را افزایش و سطح تماس اجتماعی را کاهش دهیم .

وی افزود : در این راستا 12 عنوان مسابقه کتابخوانی را با بیش از 60 عنوان کتاب معرفی و مخاطبیان عزیز با استفاده از فضای مجازی و دسترسی به کتابها در مسابقات کتابخوانی شرکت کردند .

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز در خاتمه ضمن تقدیر از همشهریان عزیز به جهت شرکت در برنامه های فرهنگی شهرداری تبریز تصریح کرد : رسالت نهادهای فرهنگی استفاده از فرصتهای جدید برای توسعه دانش و آگاهی در سطح جامعه است و شهرداری تبریز با درک حساسیت موضوع بدنبال طرح و برنامه ریزی های بدیع در جهت ارتقاء علمی جامعه است.