شنبه 16 اسفند 1399
Info-algadir.tabriz.ir
آدرس: تبریز بلوار ستارخان، خیابان شهید قره باغی
تاریخ : چهارشنبه 2 مهر 1399
کد 8933

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز:

راه اندازی موکب اربعین در فضای مجازی/ استقبال خوب خانواده‌ها از برنامه‌های فرهنگی مجازی شهرداری تبریز

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز، اربعین و ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) را فرصت و بستر مناسبی برای تولید محتوا با مضامین محرم و اربعین برای فضای مجازی عنوان کرد .

حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی گفت: بهره مندی از فضای مجازی و ظرفیت کاربران اینترنتی می‌تواند نقش بسزایی در راستای اعتلای فرهنگ حسینی و ایجاد نگرش صحیح در مخاطبان این فضاها درباره زندگی، سیره، تفکر و قیام علیه ظلم و جایگاه رشادت، شهادت و شهامت ایفا کند.

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز با اشاره به برنامه های فرهنگی شهرداری تبریز درمناسبت‌های مذهبی در فضای مجازی در ایام شیوع کرونا گفت: برنامه تکیه محرم، تکیه رمضان، تکیه آیینه ای به سوی  ظهورو مرثیه سکوت از جمله برنامه هایی بود که با استقبال کم نظیر شهروندان و همچنین هموطنان ساکن دیگر شهرهای کشور و حتی بازدید کنندگان بین المللی  توانست با پخش گسترده بصورت لایو و زنده از شبکه های اجتماعی و 40 کانال مورد قبول بینندگان این فضاها قراربگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین حمیدی ازراه اندازی موکب اربعین در فضای مجازی خبر داد و افزود: استفاده بهینه و مناسب از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و تولید محتوای آموزشی و فرهنگی ویژه شبکه‌های می‌تواند بستر مناسبی برای نمایش و برگزاری مناسبت‌های جمعی در شرایط کنونی جامعه باشد.

وی با اشاره به لزوم توجه به پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از تجمعات انسانی افزود: پرچم و بیرق سالار و سرور شهیدان ابا‌عبدالله‌الحسین(ع) همواره بایستی در اهتزاز باشد و در ایام اربعین  امسال نیز با رویکردی نوین معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری با تمامی ظرفیت‌ها در فضای مجازی میهمان خانه‌های شهروندان خواهد بود.

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز گفت: مجموعه فرهنگی اجتماعی و سلامت شهرداری تبریز با تشکیل  تیم تولید محتوا در فضای مجازی از اوایل اسفندماه سال گذشته به منظور کاهش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در زمینه جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، اقدام به تولید برنامه‌های  متنوع فرهنگی و هنری جهت انتشار در فضای مجازی کرده است که با استقبال خوب خانواده ها همراه شده است.

حمیدی افزود: با توجه شیوع  کرونا و لزوم تشویق شهروندان واجد شرایط  به در خانه ماندن، مسابقات  درخانه بخوانیم استمرار خواهد داشت تا ضمن برخورداری از عواید این طرح فرهنگی، زمینه بالندگی فرهنگی شهروندان را نیز فراهم کنیم.