شنبه 16 اسفند 1399
Info-algadir.tabriz.ir
آدرس: تبریز بلوار ستارخان، خیابان شهید قره باغی
تاریخ : پنجشنبه 20 شهريور 1399
کد 8908

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز:

کنگره‌ی شعر محرم توانسته توجه بخشی از شاعران آیینی را به خود جلب کند

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز گفت: کنگره‌ی شعر محرم تجربه‌ی جدیدی بود که از سال گذشته تا کنون توانسته توجه بخشی از شاعران آیینی را به خود جلب کند.

 

حجت الاسلام احمد حمیدی برگزاری دومین دوره کنگره شعر محرم در تبریز را اقدامی شایسته دانست و اظهار کرد: ترویج فرهنگ اهل بیت علیهم السلام مخصوصا قیام اباعبدالله الحسین(ع) جز موکدات و مناسک دین اسلام و مذهب تشیع به شمار می رود، اصل بر این است که پرچم تبلیغ و ترویج این فرهنگ در تبریز چنان به اهتزاز در آید که پایتخت تشیع ایران اسلامی پایتخت حسینیت نیز باشد.

وی با بیان اینکه قطعا هر فعالیتی در راستای اشاعه‌ی فرهنگ اهلبیت علیهم السلام صرف نظر از تمامی نقاط ضعف‌ها و کاستی‌ها در خور توجه و تقدیر است، اذعان داشت: کنگره‌ی شعر محرم تجربه‌ی جدیدی بود که از سال گذشته تا کنون توانسته توجه بخشی از شاعران آیینی را به خود جلب کند، هرچه این اتفاقات و رویدادهای فرهنگی و مذهبی در حوزه‌ی تبلیغ و ترویج قیام عاشورا قوت و قدرت بیشتری داشته باشد موجبات سربلندی برگزارکنندگان و دست اندرکاران این برنامه‌ها در پیشگاه حضرات معصومین خواهد بود.

حجت الاسلام حمیدی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز کرد: کنگره‌ی شعر محرم به شرط آماده سازی محتوای فاخر، دعوت از بزرگان و مفاخر ادب رثایی کشور، تلاش بیش از پیش در شناسندن اعاظم مدح و مرثیه‌ی کشور می‌تواند نقش آفرینی بیشتری در این عرصه داشته باشد.

وی با بیان اینکه برگزاری این رویداد قطعا می‌تواند محملی برای کشف استعدادها و شناسندن شاعران در مجامع کشوری نیز باشد، ادامه داد: اگر بدور از اظهار نظرهای شخصی، بتواند تمامی سلایق شعری را در حوزه‌ی ادبیات آیینی دور هم جمع کند‌ می‌تواند به این مهم نیز دست پیدا کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز در ادامه بیان کرد: طی بازه‌‌ی چندماهه‌ی مواجه با کرونا تجارب ارزنده‌ای توسط گروه‌های مختلف فرهنگی و مذهبی فعال در فضای مجازی بدست آمد، کمک گرفتن از دست آوردها و تجارب این گروه‌ها می‌تواند راهگشا باشد.