شهردار و مدیر فرهنگسرا(صفحه ماژول‌ها)
 
 لینکها(صفحه ماژولها)

 
تاریخ : پنجشنبه 1 خرداد 1399     |     کد : 8682

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز:

روز قدس نماد وحدت دنیای اسلام در مقابل استکبار جهانی است

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز گفت: روزجهانی قدس یادگار حضرت امام (ره)و نماد وحدت دنیای اسلام در مقابل استکبار جهانی است.


 حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی  افزود: روز جهانی قدس روز حمایت از مردم مظلوم جهان به‌ویژه مردم ستم دیده فلسطین است و نمادی در ظلم ستیزی و مبارزات ضد صهیونیستی محسوب می شود.

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند، " روز قدس فقط روز فلسطین نیست؛ بلکه روز امت اسلامی است". در این روز انسجام و وحدت دنیای اسلام در مقابله با ظالمان و استکبار جهانی به نمایش در می آید.
وی افزود: این مسئله در آموزه‌های دینی برای ما مطرح بوده و جزو اصول دینی است. ما باید دشمن ظالمان و یاری‌رسان مظلومان باشیم.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز ادامه داد: حضرت امام خمینی (ره) به‌واسطه شرارت‌ها، خونریزی‌ها و کودک‌کشی‌های رژیم صهیونیستی که پیش از این وجود داشته، همچنان ادامه دارد و اگر با آن مقابله نشود، تداوم خواهد داشت، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به نام روز قدس نام‌گذاری کردند که در آن تمام مسلمانان و آزادی خواهان جهان یک‌صدا مشت‌های خود را علیه استکبار جهانی و ظالمان گره‌کرده و از مظلومان دفاع می‌کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمیدی خاطرنشان کرد: شاید امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا نتوانیم همانند سال‌های گذشته با حضور پرشور و پررنگ خود، جنایات استکبار جهانی را محکوم کنیم اما فرمایشات مقام معظم رهبری در این خصوص از طریق رسانه‌ها پخش می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز ادامه داد: بنابراین شاید حضور فیزیکی میسر نباشد اما وجدان‌های بیدار، مسلمانان و انسان‌های آزادی‌خواه که مظلومیت مردم فلسطین و ظلم استکبار جهانی را دیده‌اند، با حضور در فضای مجازی، انزجار خود از رژیم صهیونیستی را به جهانیان اعلام می‌کنند.

وی در پایان با اشاره به جایگاه روز قدس در میان امت اسلامی گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند، " روز قدس فقط روز فلسطین نیست؛ بلکه روز امت اسلامی است". در این روز انسجام و وحدت دنیای اسلام در مقابله با ظالمان و استکبار جهانی به نمایش در می‌آید.


PDF چاپ چاپ