چهارشنبه 25 فروردين 1400
Info-algadir.tabriz.ir
آدرس: تبریز بلوار ستارخان، خیابان شهید قره باغی
تاریخ : سه شنبه 6 بهمن 1394
کد 835

آموزش مهارتهای زندگی اجتماعی و جلب مشارکت شهروندان، رسالت مهم مراکز فرهنگی شهرداری است

جلسه دوره ای معاونت فرهنگی اجتماعی با معاونین فرهنگی واجتماعی مناطق دهگانه شهرداری ومدیران ستادی معاونت، به منظور هماهنگی برنامه های فرهنگی، اجتماعی وآموزشی جشنواره زمستانی همدلانه و دهه فجر، تعیین خط مشی ها و ساماندهی خانه‌های سلامت مناطق دهگانه شهرداری با حضورمعاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز، مدیران ستادی معاونت ، معاونین فرهنگی اجتماعی مناطق دهگانه شهرداری و مسئولین خانه های سلامت در اداره کل سلامت شهرداری برگزار شد.

جلسه دوره ای معاونت فرهنگی اجتماعی با معاونین فرهنگی واجتماعی مناطق دهگانه شهرداری ومدیران ستادی معاونت، به منظور هماهنگی برنامه های فرهنگی، اجتماعی وآموزشی  جشنواره زمستانی همدلانه و دهه فجر، تعیین خط مشی ها و ساماندهی خانه‌های سلامت مناطق دهگانه شهرداری با حضورمعاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز، مدیران ستادی معاونت ، معاونین فرهنگی اجتماعی مناطق دهگانه شهرداری و مسئولین خانه های سلامت در اداره کل سلامت  شهرداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرا به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، حجت الاسلام احمد حمیدی در این جلسه با اشاره به اینکه معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز به عنوان ستاد سیاستگذار، رسالتی مهم در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ارائه خدمات آموزشی و مشاوره ای به شهروندان دارد، اظهار امیدواری کرد با سیاستگذاری های صحیح و اصولی در خانه های سلامت و مراکز فرهنگی شهرداری، بتوانیم تفکرات و رفتارهای سالم در تمامی حوزه ها را به شهروندان عزیز القاء کرده و تا حد توان آنها را در برابر انواع آسیب های روحی و جسمی ایمن نماییم.

معاون فرهنگي و اجتماعي شهرداري تبريز از پیشنهاد  ساخت 10 باب  سرای محله در مناطق دوازده گانه شهرداری تبریز در  بودجه سال 95  خبر داده و  تصريح كرد: توجه مدیران به توسعه فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی و جلب مشارکت مردم محله و مناطق مختلف در اداره جامعه، راهکار کاهش بسیاری از مشکلات اجتماعی و آسیب های وارده به جوانان است.

حجت الاسلام احمد حمیدی در ادامه با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری ویژه دهه‌ فجر توسط شهرداری تبریز، افزود: جشن های دهه فجر باید با رویکرد مردمی یرگزار شود؛ چراکه مهم ترین اصل در اجرای این برنامه ها مشارکت مردم است.

حمیدی، با بیان این مطلب که کمیته‌های مختلف دهه فجرجهت برگزاری باشکوهتر این ایام در شهرداری تبریز تشکیل گردیده است، عنوان کرد: امیدواریم جشن انقلاب اسلامی با برگزاری جنگ‌های شاد، آذین بندی‌ها و توسعه نشاط و برنامه‌های فرهنگی، با توجه به اهمیتی که در این زمینه دارد، بصورت برجسته‌ای در سطح شهر نمود پیدا کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی، از معاونین فرهنگی واجتماعی  ومسولین مراکز فرهنگی شهرداری خواست تا تلاش نمایند که به هیچ وجه برنامه های فرهنگی شهرداری سکوی پرش و معرفی هیچ نماینده و جناحی نباشد.

حمیدی، با اشاره به ظرفیت گسترده مراکز فرهنگی شهرداری افزود: این ظرفیت گسترده، ممکن است در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی، برخی نامزدها را به سمت فرهنگسراها سوق دهد؛ به همین منظور، ضروری است که مدیران فرهنگسراها دقت لازم را در این مورد داشته باشند.

وی تاکید کرد: استفاده از ظرفیت فرهنگسراها له یا علیه هیچ فردی مجاز نبوده و با متخلفان، بی‌اغماض برخورد قانونی  خواهد شد.

در ادامه جلسه نیز، مدیران ستادی معاونت  و مسولین مراکز فرهنگی نکته نظرات خود را در خصوص مسائل مربوط به اجرای برنامه های فرهنگی وهنری وآموزشی ارائه نمودند ومسئولین خانه های سلامت  نیز بخشی از مشکلات ودغدغه ها و نیازهای خود را در حوزه فرهنگی واجتماعی مطرح کردند.