شهردار و مدیر فرهنگسرا(صفحه ماژول‌ها)
 
 لینکها(صفحه ماژولها)

 
تاریخ : پنجشنبه 7 آذر 1398     |     کد : 8181

به مناسبت هفته بسیج صورت گرفت:

گفت و گوی صمیمانه با جانباز سرافراز هشت سال دفاع مقدس درفرهنگسرای بزرگ الغدیر

جانباز سرافراز صمد شافعی خطیبی ضمن بازدید از موزه شهدا فرهنگسرای الغدیر،خاطراتی از شهدا و هم رزمان خود در جبهه های حق علیه باطل را بازگویی کرد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرا، به مناسبت گرامی داشت هفته بسیج  و زنده نگه داشتن یاد و خاطره رزمندگان همیشه جاوید تاریخ،  سردار صمد شافعی خطیبی در فرهنگسرای بزرگ الغدیر حضور یافت.

این یادگار هشت سال دفاع مقدس با حضور در موزه عکس شهدا فرهنگسرا، ضمن بیان خاطراتی از دوران حضور در جبهه های حق علیه باطل ، به بازگویی  رشادت های شهدا و  هم رزمان خود همچون شهیدان، برادران باکری و تجلایی پرداخته  و نام بسیج  رایادآور روزهای پرشور و شوق ایثار، رشادت و افتخار آفرینی دوران هشت سال دفاع مقدس دانست.

سردار شافعی نماز خالصانه را یکی از رموز موفقیت شهدا دانسته و گفت: شهدا به خاطر عشق بازی با خدا در نماز از خود رسته و به خدا پیوستند و به معنای واقعی الصلاة معراج المومن را  معنی کردند.

جانباز سرافراز، شافعی  با اشاره به ضرورت تبیین فرهنگ بسیج در جامعه خاطر نشان کرد: خدمت به بسیج از  بالاترین و والاترین عبادت ها در این مقطع زمانی که جامعه تشنه فرهنگ بسیج و بسیجی گری است، می باشد .

وی با اشاره بر اینکه بسیج یک فرهنگ، مکتب و الگو می باشد، گفت: حضرت  امام خمینی (ره)  فعل خودشناسی و خود باوری را که  همان  فرهنگ بسیج است در بین جوانان  به تبلور رسانده و با القای این مطلب که خودشناسی منجر به خداشناسی می شود، به جوانان آموختند که چگونه می توانند  در مقابل قدرت های استکباری و شیطانی قد علم کرده و توطئه های آنان را سرکوب کنند.

سردار شافعی با یاداوری این مطلب که  فرهنگ بسیج جدا  از شهدا نیست و می توان آن را از تک تک خصوصیات و خصلت های  این شهیدان استخراج کرد، افزود : شهیدان همان بسیجیان دیروز می باشند که  با شجاعت و ایثارگری خود دنیا را به تعجب واداشته و استکبار جهانی را سرکوب کردند. لذاتببین خصوصیات شهیدان و تزریق آن به بطن جامعه و جوانان  در احیا و پویایی فرهنگ بسیج نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.
 
وی با تاکید براینکه  امروز نیز بسیج همچون گذشته چه در عرصه سازندگی و چه در  سایر  عرصه ها  همواره حضور فعال و تاثیرگذاری در جامعه  داشته، وظیفه جوانان در شرایط کنونی را  تبیین و ترویج فرهنگ بسیج  و یاد و خاطره شهدا  و خصوصیات آنان  معرفی کرد و گفت:  امروز که نظام مقدس‌مان هدف تهاجم اقتصادی استکبار جهانی قرار گرفته بیش از هر زمان دیگری نیازمند تقویت و نهادینه‌سازی فرهنگ بسیجی بوده و برای حفظ و استمرار فرهنگ و تفکر بسیج، باید ابعاد و ویژگی‌های این پدیده مبارک بازشناسی و معنا شود .

سردار شافعی برپایی نمایشگاه ، تولید فیلم، عکس، هنرهای تجسمی و برگزاری کرسی های آزاد اندیشی با محوریت دفاع مقدس را از راه های  زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ  ایثار و شهادت عنوان کرد.

ایشان در پایان با قدردانی از فعالیت های این فرهنگسرا درتبیین و ترویج فرهنگ بسیج،  همت وعزم استوار تمامی مدیران و کارکنان آن  را که با روحیه بسیجی گری در جهت پیشرفت اهداف عالی حوزه فرهنگ  تلاش می نمایند ، قابل تقدیر وستایش دانست.
 


PDF چاپ چاپ