شهردار و مدیر فرهنگسرا(صفحه ماژول‌ها)
 
 لینکها(صفحه ماژولها)

 
تاریخ : دوشنبه 4 آذر 1398     |     کد : 8171

مسئول واحد جامعه القرآن فرهنگسرای بزرگ الغدیر:

تربیت عاملان قرآن از اولویت های مهم جامعه القرآن فرهنگسرای بزرگ الغدیر است.

مسئول واحد جامعه القرآن فرهنگسرای بزرگ الغدیر پیرامون دوره‌های آموزشی این مرکز که در فرهنگسرای بزرگ الغدیر برگزار می‌شود، به گفتگو با روابط عمومی این فرهنگسرا پرداخت.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرا، موسسه جامعه القران الکریم و اهل البیت(ع) به عنوان موسسه ای فرهنگی و آموزشی و قرآنی با هدف ترویج فرهنگ قرآنی وایجاد ارتباط هر چه عمیق تر و ماندگارتر نسل جوان با قرآن کریم و مصون ساختن دل و جان آنان در برابر انواع خطرات و آفات فرهنگی در خرداد ماه سال 1377 همزمان با عید سعید قربان در شهر قم پایه گذاری شد.

دوره های آموزشی این موسسه با توجه به کیفیت بالای محتوای آموزشی ارائه شده و وجود نیروی کافی شعبات در سطح کشور و همچنین حدود 50 کشور اسلامی با استقبال بسیار خوب مردم مواجهه شده است.

در همین راستا و به‌منظور آشنایی بیشتر با دوره‌های آموزشی این موسسه قرآنی در فرهنگسرای بزرگ الغدیر گفت‌وگویی با  فاطمه جوانمرد نماینده رسمی موسسه جامعه القرآن در فرهنگسرای بزرگ الغدیر داشتیم که ماحصل این گفت‌وگو از منظرتان می‌گذرد.

جوانمرد با اشاره به  اینکه بهترین تربیت، تربیت قرآنی است، گفت: باید از سنین خردسالی از ظرفیت و توانایی که خداوند به انسان ها بخشیده و هم چنین از روش های مفید و کارآمد برای آشنایی کودکان با معارف قرآنی بهره گرفت.

وی تصریح کرد:  در این خصوص آموزش های موسسه در واحد های خردسالان از 3/5 سال آغاز شده و آموزش های منحصر به فرد برای سنین 3/5-4 ساله آیه و احادیث است که کودکان در این دوره همراه با بازی و نقاشی و کاردستی با مسائل قرآنی آشنا شده و احادیث و آیات قرآنی را می آموزند.

 دوره کودکان 5-4 ساله، حفظ موضوعی است که در آن 56 آیه موضوعی که بیشتر جنبه تربیتی دارندآموزش داده می شود.
در  6-5 سالگی آموزش حروف الفبا و روخوانی و وروانخوانی قرآن کریم به کودکان آموزش داده می شود و در پایان دوره آنان قادر هستند که قرآن را به سبک عربی خوانی بخوانند و از 6 سالگی آموزش حفظ بصورت تخصصی آغاز می شود.

جوانمرد از نوجوانی و جوانی به عنوان دوران الگویابی و الگو گزینی نام برده و گفت : الگو ها در دوران شکل گیری شخصیت، چگونه بودن یا چگونه شدن را به نوجوانان و جوانان ارائه می دهند. برای این منظور چه زیباست که در این دوره به چشمه ی جوشان فیض الهی یعنی قرآن کریم مراجعه کنیم و با شناسایی الگوهای رفتاری مناسب آنها را به جوانان عزیزمان که قلب با صفایشان سرشار از نور معنویت و فضیلت طلبی است ارائه کنیم.

وی ادامه داد : آموزش های  این موسسه برای نوجوانان در دوره های روخوانی، تجوید، مفاهیم و حفظ تخصصی برگزار می شود. هم چنین ایجاد زمینه های انس با کلام الله مجید از طریق آموزش تخصصی و لحن قرآن و ترویج آموزه های انسان ساز در میان نوجوانان از فعالیت های موسسه می باشد و در کنار فعالیت های آموزشی،فعالیت های دینی و برنامه هایی به مناسبت ایام و ماه های مقدس،میلاد ائمه و مناسبت های مذهبی برگزار می گردد.

مسئول واحد جامعه القرآن فرهنگسرای بزرگ الغدیر فعالیت های این واحد در در حوزه بزرگسالان را شامل: رشته های روخوانی و روان خوانی در سه سطح بی سوادی،کم سوادی و با سوادی، تجوید مقدماتی، تجوید تکمیلی، مفاهیم، تفسیر قرآن، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و سبک زندگی اسلامی برشمرده و گفت: دوره بی سوادی برای خانم هایی که اصلا سواد ندارد با حروف الفبا شروع می شود و خوشبختانه برای بانوان خانه دار در حوزه حفظ بزرگسالان در فرهنگسرای الغدیر  نتایج بسیار خوبی داشتیم.

وی با اشاره به موفقیت های متعدی که قرآن آموزان واحد جامعه القرآن فرهنگسرای بزرگ الغدیر در زمینه های مختلف قرآنی کسب کردند، شرکت در آزمون های سراسری قرآن و عترت و کسب نمره قبولی و دریافت گواهی را نمونه ای از افتخارات کسب شده توسط قرآن آموزان این فرهنگسرا دانسته و  از مهدی امیرمنور حافظ کل قرآن کریم ، مرتضی محمدی قاری و حافظ 25 جزء از قرآن و مجید نوجوان حافظ 20 جزء بعنوان برخی از قرآن آموزان موفق این فرهنگسرا در حوزه تربیت حافظان نام برد.

جوانمرد برنامه های جامعه القرآن را صرفا محدود به بخش آموزش ندانسته و فعالیت در بخش فرهنگی  را نیز از رسالت های این موسسه معرفی کرده و افزود: هدف از برگزاری دوره های آموزشی قرآنی برای اقشار مختلف جامعه تنها قرائت صحیح قران نیست بلکه تربیت عاملان قران از اولویت های خطیر این موسسه می باشد.

نماینده رسمی جامعه القرآن در فرهنگسرای بزرگ الغدیر در پایان ضمن اشاره به شروع همکاری این موسسه با فرهنگسرای بزرگ الغدیر از سال91از حمایت‌های بی‌دریغ حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمیدی معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز و داود هوشنگ روشنک مدیر فرهنگسرای بزرگ الغدیر در فراهم نمودن بسترهای لازم برای ارائه آموزش های قرآنی و اهل بیت(ع) عصمت و طهارت در این فرهنگسرا قدردانی کرده و افزود: امیدوارم با تلاش مضاعف و جدیت در جهت ارتقا خدمات آموزشی بتوانیم رسالت خود را در این عرصه به نحو مطلوب انجام داده و رضایت مندی خداوند متعال و خوشنودی قلب نازنین قطب عالم امکان حضرت حجه ابن الحسن رو حی و ارواحنا فداه را فراهم نماییم.
 

 


مدیر وب سایت