شهردار و مدیر فرهنگسرا(صفحه ماژول‌ها)

 
 لینکها(صفحه ماژولها)

 
تاریخ : پنجشنبه 20 دي 1397     |     کد : 6763

آموزش بازی سودوکو برای کودکان در فرهنگ سرای بزرگ الغدیر

بازی سودوکو برای تقویت حافظه و تفکر منطقی و استدلال در کلاس آموزش به روش ابزار بزرگترین فرهنگ سرای شمال غرب کشور برای کودکان آموزش داده شد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرا، سودوکو جدولی است که امروزه یکی از سرگرمی های رایج در کشورهای مختلف جهان به شمار می آید و به عنوان یک ابزار آموزشی بسیار مفید در کودکان نیز به کار می رود.
 
بازی یکی از مهم ترین عوامل در تقویت مغز به حساب می آید، بازی کودک نوعی ورزش و تمرین برای مغز او به شمار می رود. سودوکو علاوه بر تقویت حافظه، سلول‌های مغز را تقویت و مهارت فکر کردن را بهبود می‌بخشد.

در همین راستا این بازی فکری در واحد خانه مادر و کودک فرهنگ سرای بزرگ الغدیر توسط خانم رمضانی از مربیان فرهنگ سرا برای کودکان آموزش داده شد.

لازم به ذکر است این کلاس روزهای یکشنبه و چهارشنبه از ساعت 16 الی 17:30 برگزار می گردد.

 
نحوه انجام بازی سودوکو
 
سودوکو یک پازل بر پایه منطق است. هدف از این بازی وارد کردن اعداد 1 تا 9 در جدول 9×9 خانه ای است که خود این جدول نیز شامل 9 زیر جدول 3×3 که ناحیه نامیده می شوند، است. در آغاز اعدادی به عنوان پیش فرض در بعضی خانه های جدول قرار می گیرند. هر سطر، ستون و ناحیه باید شامل تمام اعداد 1 تا 9 بدون تکرار باشد. برای تکمیل پازل نیاز به حوصله و به کار بردن منطق است
 


 


مدیر وب سایت