شهردار و مدیر فرهنگسرا(صفحه ماژول‌ها)

 
 لینکها(صفحه ماژولها)

 
تاریخ : چهارشنبه 20 تير 1397     |     کد : 5848

غربالگری رایگان سرطان سینه زنان در بزرگترین فرهنگ سرای شمال غرب کشور

غربالگری رایگان سرطان سینه زنان در درمانگاه فرهنگ سرای بزرگ الغدیر صورت می گیرد.


 
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرا، یکی از بیماری های شایع در زنان سرطان سینه است و از شایع ترین علت مرگ و میر در زنان می باشد. به طور تقریبی از میان هر 8 زن (در جامعه‌های مختلف) امکان ابتلای یک نفر به سرطان سینه وجود دارد.

در سرطان سینه بعضی از سلولها از حالت منظم و معمولی چرخه سلولی خود خارج می شوند و شروع به رشد و تقسیم غیرعادی می کنند و باعث ایجاد غده های کوچک و ریز می شوند. این بافتهای غیرعادی به مرور گسترش می یابند و باعث ایجاد غده های سرطانی بزرگ می شوند که بافت های مجاور خود را درگیر می کنند. اگر این سرطان به موقع تشخیص داده شود قابل درمان است ولی اگر به موقع تشخیص داده نشود احتمال مرگ بیمار بسیار بالاست.

باورهای غلطی در مورد سرطان سینه وجود دارد. مثلا اینکه این سرطان در افراد مسن رخ می دهد یا اینکه اگر فردی در خانواده مبتلا نشده باشد دیگر افراد هم احتمال مبتلا شدن ندارند. به این حرفها نباید اهمیت داد و احتمال مبتلا شدن به سرطان سینه را باید جدی گرفت. یکی از مواردی که به تشخیص سریع این بیماری کمک می کند غربالگری سرطان سینه می باشد.
 
 غربالگری سرطان سینه

شناسایی سرطان سینه در مراحل اولیه بسیار با اهمیت است. غربالگری سرطان سینه یک از روش های شناسایی سرطان سینه است. غربالگری استفاده از یکسری آزمایش و روش های معاینه ای پزشکی به منظور شناسایی و تشخیص سرطان قبل از ظهورعلائم بیماری در فرد است. زمانی که علائم سرطان ظهور کنند ممکن است به نقاط دیگر بدن انتشار یافته باشند ولی اگر سرطان در مراحل اولیه تشخیص داده شود درمان آن ساده تر خواهد بود و زندگی فرد نجات پیدا می کند.

اگر پزشک به فردی توصیه کند غربالگری را انجام دهد به این منظور نیست که فرد دچار سرطان است و غربالگری قبل از ظهور علائم صورت می گیرد.

اگر نتیجه یک غربالگری نرمال نباشد باید آزمایشات بیشتری انجام شود و نتیجه آن توسط آزمایشگاه های تشخیصی بررسی شود. 

فرهنگ سرای بزرگ الغدیر جهت خدمت رسانی هر چه بهتر به همشهریان غربالگری رایگان سرطان سینه را در واحد درمانگاه سلامت فرهنگسرا برگزار می کند.

غربالگری رایگان سرطان سینه زنان همه روزه به غیر از روزهای دوشنبه در درمانگاه فرهنگ سرای بزرگ الغدیر واقع در میدان ستارخان خیابان شهید قره باغی برگزار می گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به درمانگاه فرهنگسرا مراجعه و یا با شماره 32670707 تماس حاصل نمایند.
 
 


مدیر وب سایت