شهردار و مدیر فرهنگسرا(صفحه ماژول‌ها)

 
 لینکها(صفحه ماژولها)

 
تاریخ : چهارشنبه 20 تير 1397     |     کد : 5846

از سلسله کارگاه های روانشناسی در فرهنگ سرای بزرگ الغدیر برگزار شد:

کارگاه آموزشی تحکیم بنیان خانواده در بزرگترین فرهنگ سرای شمال غرب کشور برگزار گردید.


به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرا، قبل از ظهر امروز رحمانی کارشناس روانشناسی فرهنگ سرای بزرگ الغدیر در کارگاه تحکیم بنیان خانواده خطاب به حضار بیان کرد: از جمله موضوعاتی که در فقه و حقوق اسلامی‌ در رابطه با خانواده و به‌ویژه زوجین مطرح می‌شود، موضوع طلاق است. طلاق پایانی بر زندگی مشترک زن و مرد است که به علل مختلف واقع می‌شود؛ طلاق در فقه و حقوق اسلامی ‌دارای مفهوم، ارکان و شرایط، و اقسام خاصی است.

 انسان‌ها به تعامل نياز دارند و اساساً انسان موجودی تعاملی آفريده شده است و وقتی به مرحله ای از زندگی می رسد نیاز به شریک زندگی دارد که اين نياز جز با ازدواج كردن محقق نخواهد شد. ازدواج امری است كه در همه اديان الهی سفارش شده و تمام پيامبران انسان‌ها را به آن تشويق كرده‌اند.

رحمانی افزود: گاهی انتخاب‌های نادرست در ازدواج باعث گرفتن تصميمی غلط می‌شود كه تبعات جبران‌ناپذيری برای تمام اعضای خانواده ازجمله زوجين و فرزندان و حتی بستگان دور و نزديك آنها دارد.

وی در ادامه بیان کرد: طلاق عاطفی به معنای آن است که زوجین روزانه پس از ده ساعت دوری از یکدیگر هنگامی که یکدیگر را می بینند، حرفی برای گفتن ندارند و در واقع با یکدیگر غریبه هستند.

کارشناس روانشناسی با بیان اینکه طلاق عاطفی به سردی رابطه میان زن و شوهر گفته می‌شود، افزود: در واقع در این رابطه ضعف ارتباط عاطفی زن و شوهر منجر به سردی تمامی روابط زوجین می شود.

وی وجود این مشکل در یک رابطه را باعث بی‌مهری و کم شدن انرژی مثبت در خانواده دانسته و افزود: زوج‌ها در بیگانگی دنیای یکدیگر گم شده‌اند و فقط در یک خانه با هم زندگی می کنند این افراد با فاصله‌ای که از لحاظ روحی و جسمی با یکدیگر دارند، خط قرمزهایی را برای هم مشخص می کنند و هر یک در خلوت خود دیگری را متهم می‌کند.

لازم به یادآوری است مباحث بیان شده در کارگاه امروز تحکیم بنیان خانواده در بزرگترین مجموعه فرهنگی آموزشی شمال غرب کشور فقط آشنایی با انواع طلاق و شناخت همسران با این موضوع بود.
 هدف از برگزاری این کلاسها تشویق خانواده ها به دوام زندگی و پیشگیری از طلاق است و این باید به فرهنگ در جامعه منجر گردد.

گفتنی است در این کارگاه روشهایی که باید یک فرد به وظیفه ای که در قبال همسر خود دارد تا مشکلی به بنیان خانواده و نهایتا به پایداری خانواده بیانجامد به شهروندان ارائه داده شد .

این کارگاه آموزشی روزهای چهرشنبه هر هفته از ساعت 10:30 الی 12 با موضوعات متفاوت برگزار می شود.

شهروندان گرامی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی انواع دوره ها و کارگاه های آموزشی فرهنگ سرای بزرگ الغدیر به واحد آموزش های شهروندی مراجعه نموده و یا با شماره تلفن 32670707 تماس حاصل فرمایند.

 
 


مدیر وب سایت