شهردار و مدیر فرهنگسرا(صفحه ماژول‌ها)

 
 لینکها(صفحه ماژولها)

 
تاریخ : چهارشنبه 20 تير 1397     |     کد : 5844

با حضور مربیان فرهنگ سرای بزرگ الغدیر بررسی شد:

تدوین کتب آموزش شهروندی در مقاطع مختلف تحصیلی با حضور مربیان بزرگترین فرهنگ سرای شمال غرب کشور

تدوین کتب آموزش شهروندی مخصوص مقاطع تحصیلی برای اولین بار در کشور با همکاری مربیان فرهنگ سرزای بزرگ الغدیر انجام می پذیرد.


به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرا، آموزش شهروندی به عنوان یکی از اولویت‌ها و رویکردهای محوری شهرداری تبریز در مباحث شهروندی است؛ بر این اساس، مربیانی از بزرگترین فرهنگ سرای بزرگ الغدیر با همکاری سازمان فرهنگی و هنری، مصمم هستند تا در این خصوص، نقش فعال و تاثیرگذار ایفا کنند.

میکائیل نظری سرپرست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، برگزاری اولین جلسه شورای تدوین کتب آموزش شهروندی با حضور فعالان آموزش های شهروندی، متخصصین تدوین کتب، روانشناسان کودک و فعالان چاپ و نشر کتاب با مسئولیت سازمان فرهنگی هنری و همکاری مربیانی توانمند از فرهنگ سرای بزرگ الغدیر را گامی مهم در جهت تبیین اصولی آموزشهای شهروندی دانست.

کتابهای مورد تدوین در این طرح، هم برای مربیان و هم برای دانش آموزان تدوین می شود و امکان دریافت مفاهیم پایه و مهم زندگی شهروندی را برای آینده سازان کشور فراهم می آورد.

در این طرح، مبنای آموزش و تدوین کتابها بر تسهیل گری، مباحثه و تبادل نظر با دانش آموزان دیده شده است.

در این جلسه قرار بر این شد با مشورت اهالی فن علاوه بر محتوای رسمی و علمی کتابها، با بهره گیری از مباحث هنری بر اثربخشی این تلاش افزوده شود.

این آموزش های هنری در پایه های اولیه تحصیلی، با بازی های بومی محلی، روایات و داستان و نقاشی و مانند اینها آمیخته می شود تا برای کودکان جذاب و قابل برداشت باشد و برای پایه های بالاتر تحصیلی نیز از تئاتر، کاریکاتور و دیگر مصادیق فرهنگی و هنری بهره گرفته می شود.

داشتن این آموزش های متنوع و کاربردی رویه ای نوین و ماندگار برای آموزش شهروندی به نسل آینده ساز جامعه است و انتظار می رود با همراهی اهالی فن، از مهر ماه امسال شاهد آغاز تدریس این کتابها در مدارس شهر تبریز به عنوان شهر پیشرو در این زمینه باشیم.

گفتنی است تدوین کتب آموزش شهروندی مخصوص مقاطع تحصیلی برای اولین بار در کشور در شهر تبریز در حال انجام است.

این کتاب‌ها در 8 سرفصل آموزش شهروندی آماده ارائه به دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی می شوند؛ به شکلی که در هر دوره آموزشی یک کتاب مخصوص مربی و یک کتاب برای دانش آموزان در اختیار آنان قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که در این جلسه علیه رضانژاد، رقیه داداشپور و رضا علی پور به عنوان مربیان فرهنگ سرای بزرگ الغدیر حضور داشتند و نکات مهمی را جهت تدوین این کتاب ها در جلسه اول شورای تدوین کتب آموزش شهروندی ارائه دادند.
 
 


مدیر وب سایت