شهردار و مدیر فرهنگسرا(صفحه ماژول‌ها)

 
 لینکها(صفحه ماژولها)

 
تاریخ : يکشنبه 22 مهر 1397     |     کد : 5840

همزمان با زنگ ملی ورزش، اجرای ورزش صبحگاهی در فرهنگ سرای بزرگ الغدیر

ورزش صبحگاهی همه روزه در فرهنگ سرای بزرگ الغدیر برگزار می شود.


به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرا؛ ورزش صبحگاهی، همه روزه در محوطه‌ی فرهنگسرای الغدیر با مربی گری خانم قراخانلو و با مشارکت جمعی از بانوان برگزار می‌گردد.

تحقیقات نشان داده ورزش صبحگاهی، علاوه بر تأثیرات بسزای جسمانی، در شادابی و نشاط و افزایش روحیه نیز نقش پررنگی دارد. اجرای ورزش صبحگاهی بطور منظم و روزانه می‌تواند نقش بسیار مهمی درکسب آمادگی جسمانی، روانی و نشاط و شـادابی داشته باشد.

کسانی که اول صبح اقدام به حرکات ورزشی هدفمند و روزانه می نمایند، صاحب الگوی خواب مناسب تری می باشند. اگر ورزش و حرکات بدنی منظم به هنگام بعد از ظهر و یا غروب آفتاب بوده باشد، انرژی تحلیلی در زمان‌های فوق بالاتر بوده و آدرنالین بیشتری را مترشح خواهد ساخت که نتیجه‌ی آن خستگی مفرط و سرانجام از دست دادن زمان خواب مناسب خواهد بود. هم چنین ورزش مهمترین عامل در از بین بردن افسردگیها و یا پیشگیری از بوجود آمدن این نوع بیماریها است. ثـابت شده است که نرمشهای مداوم روزانه موجب کاهش اضطراب، افسردگی، تنظیم وتعدیل میزان استرس و حتی تغییرات شخصیتی (پیدایش دید مثبت‌تری نسبت به زندگی) می‌شود.

این برنامه با توجه به ویژگیهایی خاص آن در ۳ بخش گـرم کردن، پیـاده کـردن هـدف و بازگشت به حـالت اولیه طـراحی می گردد، انجام این برنامه در ابتـدا بـا افـزایش تـدریجی ضربـان قلب توأم است که به آستانه تحریک برای افزایش استقامت عمومی می رسد و سرانجام به حالت اولیه بر می‌گردد‌.

یک برنامه ورزشی مناسب چگونگی تناوب وتکرار تمرینات، شدت تمرینات و درنهایت مدت اجرای تمرینات را در بر می گیرد:

۱) تناوب تمرینات حداقل ۵ روز در هفته

۲) شدت تمرینات به قدری که به نفس، نفس بیفتید. این بدان معناست که تعداد ضربان قلب شما حداقل به ۶۰ درصد حداکثر ضربان قلبتان افزایش یابد.

۳) مدت اجرای تمرینات حداقل تا ۱۰ دقیقه باشد تا برای بدن مفید واقع گردد.

لازم به ذکر است که این برنامه هر روز  به طور مداوم در محوطه فرهنگ سرای بزرگ الغدیر برگزار می گردد.
 

 


مدیر وب سایت