شهردار و مدیر فرهنگسرا(صفحه ماژول‌ها)

 
 لینکها(صفحه ماژولها)

 
تاریخ : دوشنبه 23 اسفند 1395     |     کد : 2500

شهردار تبریز خبر داد؛

نامگذاری خیابان جدیدالاحداث به نام صافی‌تبریزی / «فرهنگ تجلیل» باید در جامعه نهادینه شود


به گزارش روابط عمومی فرهنگسرا به نقل از شهریارنیوز: شهردار تبریز، بر لزوم صیانت از میراث تاریخی و هویتی تاکید کرد و گفت: فرهنگ تکریم و تجلیل، باید نسل‌به‌نسل، در جامعه نهادینه یابد.
  دکتر صادق نجفی در اختتامیه کنگره بزرگداشت مولانا صافی تبریزی با بیان این مطلب اظهار داشت: متاسفانه در حفاظت از میراث تاریخی و هویتی خود، آن‌گونه که شایسته است عمل نکرده ایم؛ عمده آسیب‌های فرهنگی جامعه نیز متوجه همین نارسایی است.
وی با بیان این که حفاظت از ثروت‌های فرهنگی شهر را وظیفه خود می دانیم، گفت: بزرگداشت صافی تبریزی، ایده‌ای است که سال گذشته در دیدار با فرزند و یادگار برومند آن شاعر فقید در تهران شکل گرفت و خرسندیم که امروز، با استقبال آحاد شهروندان در حضور حاج‌محمدآقا فرزند صافی، شاهد برگزاری این محفل گرم و پرشور هستیم.
شهردار تبریز،  خاطرنشان کرد: صافی، در هنگام فوت، سن و سال زیادی نداشته اما تاثیر جریان‌ساز این شاعر، مرزهای زمان را پشت سر گذاشته و در اعتلای نهضت اهل‌بیت(ع) نقش اساسی داشته است؛ همین مسیر فرهنگی است که در دوره معاصر چهره بزرگی چون فخرالذاکرین حاج فیروز زیرک‌کار را در بستر فرهنگی و مذهب شهر مطرح کرده است.
دکتر نجفی ادامه داد: به گواه آثار و اسناد تاریخی، فعالیت مرحوم صافی، محدود به شعر نبوده و ایشان در حوزه‌های مهم اجتماعی و سیاسی و نقش مبارزاتی دوره مشروطیت، نقش فعال داشته است.
وی متذکر شد: تبریز با برخورداری از پیشینه فاخر چندین‌هزار ساله و این هویت ویژه، همواره در خدمت سربلندی ایران و اسلام عزیز بوده و امروز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 مطرح شده است.
شهردار تبریز همچنین از نامگذاری خیابان جدیدالاحداث مجاور مقبره‌الشعرا به نام «مولانا صافی تبریزی» خبر داد و افزود: این مسیر تازه تاسیس، با نصب مجسمه صافی، یکی از محورهای مهم تاریخی و فرهنگی شهر خواهد بود.

 
دکتر نجفی در بخش تقدیرهای کنگره، با اهدای لوح و تندیس مولانا صافی تبریز، از فرزند این شاعر و مرثیه سرای نامی، تقدیر کرد.مدیر وب سایت
نوشته شده در   دوشنبه 23 اسفند 1395  ساعت  18   توسط   مدیر وب سایت    تعداد بازدید  69
ویرایش شده در دوشنبه 23 اسفند 1395 ساعت 18 توسط مدیر وب سایت
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :